Sponsorer

2013

 

Inoff Agilitytävling
Datum: 2013-03-16 Plats: Torreberga Ridhus
Tävlingsledare: Annika Ingvarsson Domare: Malin Linge

 

Resultatlista för: Hoppklass 1 / Small
Antal starter: 14 varav 6 diskade Banlängd: 95 meter Idealtid: 29 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
8
Maria Persson
Ina
Ina
jackrusselterrier
23,71
0,00
2
15
Lisbeth Pedersen
Vanessa
Vanessa
Bishon
27,84
0,00
3
11
Jenny Vikström
Lizzy
Lizzy
20,35
5,00
4
10
Jessika Sandström
Rockie
Rockie
29,62
5,62
5
3
Jenny Hansson
Laban
Laban
27,85
10,00
6
5
Charlotte Romfors
Mel
Evros Queen Qaramel
29,59
10,59
7
2
Josefine Zander
Ninja
Ninja
35,25
16,25
8
9
Ingrid Dahlström
Polly
Polly
35,47
16,47

 

Resultatlista för: Hoppklass 1 / Medium
Antal starter: 15 varav 2 diskade Banlängd: 95 meter Idealtid: 27 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
12
Nina Ternby
holley
holley
18,91
0,00
2
2
annika Grönval
Tequila
Tequila
19,59
0,00
3
5
BrittMarie Svensson
Sammy
Sammy
am cockerspaniel
21,06
0,00
4
13
Annika Altinius
Pyssla
Pyssla
21,12
0,00
5
14
Susanne Larsson
Luna
Luna
22,00
0,00
6
4
Ingrid Dahlström
Valle
Valle
23,56
0,00
7
1
Annika Olsson
Rissies lilla Ramses
Rissies lilla Ramses
27,22
0,22
8
15
Kim Jönsson
Vega
Vega
30,06
3,06
9
11
Kim Jönsson
Elva
Elva
19,04
5,00
10
6
Cecilia Lindskog
Max
Max
19,84
5,00
11
7
Christine Lindbäck
Masse
Masse
24,06
5,00
12
16
Åsa Sjöstedt Nilsson
Melvin
Melvin
27,22
10,22
13
9
Anita Nilsson
Ida
Ida
islänsk fårhund
34,97
17,97
Resultatlista för: Hoppklass 1 / Large
Antal starter: 13 varav 3 diskade Banlängd: 95 meter Idealtid: 27 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
11
Lotta Mårtensson
Mac
Mac
BorderCollie
15,62
0,00
2
12
Jenny Nilsson
Rio
Somollis Rio
15,78
0,00
3
13
Katarina Holmér
Daphne de Ceibe Lar
Daphne de Ceibe Lar
19,88
0,00
4
7
Tommy Paremo
Jazz
Jazz
Mudi
19,00
5,00
5
10
Christina Grönvall
Chilaz
Chilaz
Border Collie
22,69
5,00
6
6
Jocke Nilsson
BC-Nix
BC-Nix
17,35
10,00
7
1
Katarina Holmér
Calliope de Sidi Bu
Calliope de Sidi Bu Said
24,22
10,00
8
8
Caroline Andersson
Jassa
Jassa
storpudel
28,06
11,06
9
15
Lotta Mårtensson
Enzo
Enzo
Border Collie
20,31
15,00
10
2
Martin Olsson
Zack
Zack
softcoated weathen terrier
26,21
20,00
Resultatlista för: Agilityklass 1 / Small
Antal starter: 12 varav 8 diskade Banlängd: 120 meter Idealtid: 45 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
6
Jenny Vikström
Lizzy
Lizzy
31,63
0,00
2
7
Maria Persson
Ina
Ina
jackrusselterrier
35,72
0,00
3
4
Jenny Hansson
Laban
Laban
41,35
5,00
4
12
Lisbeth Pedersen
Vanessa
Vanessa
Bishon
49,85
9,85
Resultatlista för: Agilityklass 1 / Medium
Antal starter: 15 varav 8 diskade Banlängd: 120 meter Idealtid: 40 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
14
Susanne Larsson
Luna
Luna
31,78
0,00
2
4
annika Grönval
Tequila
Tequila
33,62
0,00
3
5
Ingrid Dahlström
Valle
Valle
37,90
0,00
4
9
Cecilia Lindskog
Alice
Alice
28,41
5,00
5
7
Christine Lindbäck
Masse
Masse
40,00
10,00
6
13
Annika Olsson
Rissies lilla Ramses
Rissies lilla Ramses
46,88
16,88
7
8
Anita Nilsson
Ida
Ida
islänsk fårhund
55,19
25,19
Resultatlista för: Agilityklass 1 / Large
Antal starter: 14 varav 8 diskade Banlängd: 120 meter Idealtid: 40 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
7
Lotta Mårtensson
Mac
Mac
BorderCollie
24,53
0,00
2
12
Tommy Paremo
Jazz
Jazz
Mudi
29,66
0,00
3
5
Linda Blomdahl
Iza
Iza
Golden retriever
34,91
0,00
4
15
Lotta Mårtensson
Enzo
Enzo
Border Collie
26,72
5,00
5
11
Viktoria Lundh
Sune
Sune
29,34
5,00
6
4
Jocke Nilsson
BC-Nix
BC-Nix
25,62
10,00
Resultatlista för: Öppen Agilityklass / Small
Antal starter: 23 varav 14 diskade Banlängd: 133 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
22
Victoria Silfverberg
Scanty
Scanty
35,03
5,00
2
6
Victoria Silfverberg
Zen
Zen
Sheltie
35,53
5,00
3
13
Linda Rosenlund
Blitz
Blitz
borderterrier
38,41
5,00
4
11
Claes Rörstam
Zigge
Änglarnas Bam-Zigge Bartil
47,19
5,19
5
25
Lisbeth Pedersen
Tilde
Tilde
Bishon
50,97
8,97
6
17
Annika Ingvarsson
Kickan
Kickan
46,47
9,47
7
14
Gill Frostander
Marta
Marta
46,97
9,97
8
16
Susanne Eneroth
Jinnie
Valpläntans Jinnie
48,82
11,82
9
20
Anneli Mårtensson
Mira
Nala-ida
Borderterrier
59,81
27,81
Resultatlista för: Öppen Agilityklass / Medium
Antal starter: 22 varav 17 diskade Banlängd: 133 meter Idealtid: 46 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
5
Helena Karlsson
Spock
Spock
Beagle
45,60
0,00
2
9
Åsa Kjärkner
Trinny
Trinny
46,03
0,03
3
2
Ola Jönsson
Svante
Svante
45,87
5,00
4
4
Gunilla Olsen
Bella
Bella
50,47
9,47
5
11
Anneli Mårtensson
Nisse
Svinghammars Anthon Berg
Borderterrier
55,40
14,40
Resultatlista för: Öppen Agilityklass / Large
Antal starter: 16 varav 13 diskade Banlängd: 133 meter Idealtid: 42 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
5
Ingrid Torstensson
Buddha
Buddha
36,94
0,00
2
8
Jocke Tangfelt
Finnbogårdens fille
Finnbogårdens fille filur
37,94
5,00
3
7
Jenny Nilsson
Rio
Somollis Rio
40,25
5,00
Resultatlista för: Öppen Hoppklass / Small
Antal starter: 23 varav 13 diskade Banlängd: 124 meter Idealtid: 34 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
11
Jocke Tangfelt
G-diggers Amiga
G-diggers Amiga
27,00
0,00
2
5
Annika Ingvarsson
Idun
Idun
29,00
0,00
3
13
Linda Rosenlund
Blitz
Blitz
borderterrier
31,00
0,00
4
3
Susanna Nilsson
Zorro
Zorro
31,35
0,00
5
15
Susanne Eneroth
Tova
Valpgläntans Bezzie Tova
33,22
0,00
6
14
Susanna Nilsson
Ziina
Ziina
33,38
0,00
7
21
Annika Ingvarsson
Kickan
Kickan
37,56
3,56
8
6
Susanne Nylén
Simpley
Simpley
Sheltie
31,06
5,00
9
20
Malin Larsson
Bruce
Bruce
31,22
5,00
10
24
Lisbeth Pedersen
Vanessa
Vanessa
Bishon
53,97
19,97
Resultatlista för: Öppen Hoppklass / Medium
Antal starter: 18 varav 13 diskade Banlängd: 124 meter Idealtid: 34 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
10
Hanna Wennersten Nilsson
Liam
Liam
27,06
0,00
2
5
Claes Rörstam
Bosse
Aagerups Bilbo
29,66
0,00
3
21
Anne Jeppsson
Cassie
Cassie
31,18
0,00
4
4
Ola Jönsson
Svante
Svante
33,60
0,00
5
2
Ingrid Kjellsdotter Staaf
Focus
Gibas Darjeeling First Flush
BorderTerrier
35,13
1,13
Resultatlista för: Öppen Hoppklass / Large
Antal starter: 15 varav 10 diskade Banlängd: 124 meter Idealtid: 34 sek
Plc
Snr
Förare / Hund Namn / Ras
Tid
Fel
1
3
Jenny Nilsson
Rio
Somollis Rio
28,69
5,00
2
5
Ingrid Torstensson
Buddha
Buddha
29,63
5,00
3
12
Ingrid Dahlström
Chili
Chili
30,41
5,00
4
7
Cecilia lindskog
Gaia
Gaia
Labrador
33,69
5,00
5
17
Pia Ringius
BW
BW
41,25
12,25